<h1>Manicure</h1>

Nasze dłonie i paznokcie wymagają systematycznej pielęgnacji, gdyż są narażone na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych. Należy poświęcić im trochę czasu na pielęgnację, a odwdzięczą nam się pięknym i zdrowym wyglądem.

Wykonuję zabiegi

 • manicure - usunięcie skórek, opiłowanie i malowanie paznokci.
   
 • manicure hybrydowy - usunięcie skórek, opiłowanie i malowanie paznokci lakierem hybrydowym (światło utwardzalnym).

  Manicure hybrydowy stał się poważną konkurencją dla „starej” wersji manicure. Każda pani pragnie mieć trwały, ładny i błyszczący lakier na paznokciach, co gwarantuje manicure hybrydowy. Lakiery używane w tej technice różnią się  od "zwykłych lakierów", gdyż są  połączeniem właściwości lakieru plus żelu do paznokci. Produkt utrzymuje się na paznokciach ok.2 tygodni. Jego zaletą jest fakt, iż nie odpryskuje i nie kruszy się tak jak zwykły lakier do paznokci.  Tuż po zabiegu paznokcie są od razu suche i gotowe do wyjścia, lakier nie ulegnie więc rozmazaniu. Zabieg ten jest idealny dla pań, które nie mają czasu na typowy cotygodniowy manicure, czy też na tipsy.
   
 • manicure japoński - wmasowanie odżywczej pasty w płytkę paznokcia, następnie zabezpieczenie poprzez wtarcie pudru, który powoduje zatrzymanie składników zawartych w paście przed spłukaniem z płytki paznokcia.

  Ten unikatowy, nowoczesny manicure, nadaje paznokciom naturalnym blask, zasila je w składniki naturalne: witaminy A i E, keratynę, pyłek pszczeli i krzemionkę z morza japońskiego. Technologia P.Shine pobudza krążenie krwi, powoduje zdrowy wzrost paznokci, prowadzi do ich wzmocnienia i wzbogaca w ważne witaminy. Zapobiega łuszczeniu się i rozdwajaniu płytki. Japoński manicure zalecany jest na paznokcie łamliwe, o nierównej powierzchni, rozdwajające się. Paznokcie z kruchych stają się sprężyste i giętkie. Po wykonaniu zabiegu nie jest wskazane malowanie paznokci przez kolejne 4-5 dni, gdyż przyczepność lakieru do płytki paznokcia w tym okresie jest bardzo ograniczona. Zabieg trwa ok. 30 minut i należy go powtarzać co 2-3 tygodnie w celu uzupełnienia dobroczynnych składników.
  Nie należy wykonywać tego zabiegu bezpośrednio po zdjęciu sztucznych paznokci gdyż płytka jest wówczas trochę osłabiona, a wtarcie pasty powoduje mocne ukrwienie łożyska i może spowodować ból. Dlatego zaleca się odczekanie ok. 1 tygodnia!
   
 • zabieg parafinowy - zastosowanie peelingu w celu usunięcia martwego naskórka, wmasowanie preparatu pielęgnacyjnego w skórę dłoni i zanurzenie ich w podgrzanej parafinie zapachowej.

  Zabieg ten jest idealnym rozwiązaniem dla przesuszonej i zniszczonej skóry dłoni (oraz stóp). Regeneruje zarówno skórę jak i paznokcie. Skóra po zastosowaniu parafiny staje się idealnie gładka i miękka. Efekt zabiegu utrzymuje się do kilku dni. Polecana jest przede wszystkim w porze chłodnej (jesień, zima) ze względu na swoje mocno rozgrzewające działanie. Parafina wzmacnia rozdwajające się paznokcie i przywraca skórze ładny wygląd również po zabiegu stylizacji paznokci. Poprawia także krążenie i wpływa leczniczo na obolałe stawy. Zabieg ma działanie głęboko nawilżające dzięki dodatkowemu zastosowaniu produktów pielęgnacyjnych.
  Zabiegu parafinowego nie stosuje się u osób chorych na osteoporozę!
   
 • żel – utwardzenie naturalnej płytki paznokcia żelem światło utwardzalnym, lub przedłużenie naturalnej płytki przy pomocy szablonu lub tipsa
   
 • akryl - przedłużenie naturalnej płytki paznokcia przy pomocy szablonu lub tipsa z użyciem akrylu

Wszystkie zabiegi wykonywane są przy użyciu kosmetyków do profesjonalnej pielęgnacji w gabinetach kosmetycznych: Mistero Milano, Cuccio Naturale, Clarena.